Kurumsal web sitesi tasarım

Kurumsal web sitesi tasarım nedir? ve web tasarım hizmeti almak isteyen kişi yada kuruluşlar hangi stratejiyi uygulamalıdır?

Kurumsal web sitesi tasarım yaptırırken nelere önem verilmeli?

Profesyonel bir web dizayn hizmeti alabilmek için önem vermeniz gereken bazı kriterler vardır;

  • Kurumsal web sitesi tasarım yaptıracağınız şahıs veya şirket’e ne istediğinizi açıklayıcı bir biçimde açıklayan dökümanları ulaştırmalısınız logo, renkler vs.
  • Web tasarım açısından bir düşünceniz yoksa, bu konuyu tamamiyle sitenizi tasarlayacak şahıs veya firmaya bıraktıysanız, ön çalışma talep edebilirsiniz.
  • Mutlaka bir anlaşma yapın ve anlaşmanızda istediğiniz tüm özellikleri en ince ayrıntısına kadar yazın veya yazdırın, anlaşmanızı mutlaka gözden geçirin.
  • Yaptırdığınız siteyi test etmeden onaylamayın, genelde web dizayn bittikten sonra yönetim paneline uayarlama uygulanır. Bu nedenden dolayı mutlaka test edip, onaylayın.
  • Web tasarım, Web yazılım, Seo ve Grafik bunların hepsi ayrı hizmetlerdir. Hepsi için anlaşma yapacaksanız çok dikkatli olmalısınız. Örneğin siz web tasarım için anlaştınız, yönetim paneli yapılacakmı diye sormalısınız. Aksi taktirde statik bir web sayfasına sahip olursunuz ve tekrardan yönetim paneli yaptırmak zorunda kalabilirsiniz.
  • Web tasarım hizmetlerine seo ve grafik hizmetleri dahil değildir. Yaptıracağınız logo, banner, seo hizmetleri ayrı hesaplanır buna dikkat edin.
  • Kurumsal web sitesi tasarım seo uyumlu hazırlanmalıdır. Seo uyumlu tasarım için bazı kriterler vardır. Hızlı açılması gereklidir bu işlem kaynak kodları (css, js, html vb. gibi) kompres edilerek ve görseller optimize edilerek sağlanmaktadır.
  • Kurumsal web sitesi tasarım mutlaka duyarlı (responsive) yapıya sahip olmalıdır. Web sayfanız bilgisayar, telefon ve tablet uyumlu olmalıdır.

Kurumsal web sitesi tasarım ücretleri ne kadardır?

Kurumsal web sitesi tasarım için aşağı yukarı fiyatlar firmadan firmaya değişmekle birlikte birçok firmada hemen hemen aynıdır. Bağımsız olarak yapan kişilerin ortalama fiyatlarınıda merak ediyorsanız sadece fiyatı düşük olduğu için çalışmanızı önermemekle birlikte sebepleriyle birlikte açıklayacağız.

İstanbul web dizyan firmaları özel web tasarımı aşağı yukarı 1.000-1.500 tl arasındadır.
E-Ticaret sitesi tasarımları 1.200-4.000 tl civarlarındadır.

Bu işi yapan ajanslar için aşağı yukarı fiyatlar yukarıdaki gibidir. Peki freelance web tasarımcılarda fiyatlar ne kadar.

Freelance hizmet verenlerin giderleri fazla olmadığından ve firma düzeyinde iş garantisi vermedikleri için fiyatları firmalardan %20 – %60 daha azdır.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s